Diyet Yapanlar

Sağlıklı beslenme, spor, stresten olabildiğince korunma, düzenli uyku vücudumuzun ihtiyaç duyduğu önemli eylemlerin başında gelmektedir.

 

İnsandan insana değişen ideal kilo ise bu eylemlerin toplamının güzel bir getirisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Ne var ki fazla kilolardan kurtularak ya da bir miktar kilo alarak ideal kiloya ulaşmak ve dahası ulaşılan bu kiloyu korumak ciddi bir disiplin gerektirmektedir. Beslenme, uyku ve hatta bazen sosyal alışkanlıkların tamamen değiştirilmesi gerekmektedir. Sporu yaşamınızın olmazsa olmazı haline getirmeniz sağlıklı, fit bir vücut için önemli bir gerekliliktir.

 

Aşırı doymuş yağ, tuz, şeker ve karbonhidrat tüketimi de aşırı kilo alma yolunda önemli destekleyicilerdendir. Her türlü haşlanmış ya da çiğ yenen sebzeler, taze mevsiminde yenilen meyveler, tahıllar, ızgarada pişirilmiş beyaz ve kırmızı et, kuru baklagillerden aşırıya kaçmadan yapacağınız beslenme vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besin öğelerini vücudunuza kazandıracaktır. Bunun yanı sıra doktorunuza danışarak kendinizin de hazırlayabileceği detokslar da vücudunuzu zinde tutacak ve toksinlerden kurtulmanızı sağlayacaktır. Sıvı, özellikle su tüketiminiz de vücudunuz için oldukça önemlidir.

Fıstık A, E, C  vitaminlerini içerirken, demir, bakır, kalsiyum ve magnezyum açısından da çok zengin sayılır. Mide kanserine yakalanma riskini azaltan fıstık, cilt sağlığını korur, kalp sağlığına iyi gelir, antioksidan özelliğinden dolayı genel sağlık için faydalıdır. 

Vücudumuz Pury yerfıstığının içerdiği tekli doymamış yağları çok hızlı şekilde enerjiye çevirebilir. Pury şeker, tuz içermez ve lif oranı yüksek bir besindir. Hiçbir hayvansal ürün ve katkı maddesi kullanılmaksızın üretilen Pury, yerli mahsul yer fıstığı ile üretilmiştir.

Pury Nedir ve Ne İçerir ?( Pury)

Pury alt markası sağlıklı yaşamı önemseyen, kaliteli ve doğal gıda almanın öneminin farkında olan kitleye yöneliktir. Hayvansal hiçbir madde kullanılmadan tamamen doğal ve %100 yer fıstığından üretilen ürün yüksek protein oranı ile pazarda yerini almıştır.  Tuz ya da şeker kullanılmaksızın, yalnızca yer fıstığı ile üretilmiş Pury fıstık ezmesi 750 ve 400 gramlık cam kavanozlarda hava almadan paketlenerek tüketiciye sunulmaktadır.

 

Pury’ın 100 gramında;

  • 29,3 g Protein

  • 610/2400 Enerji (kcal/kj)

  • 6,1 Karbonhidrat

  • 55,9g Yağ

  • 8,5g Lif bulunmaktadır.