Spor Yapanlar

Fıstık ezmesi, çok güçlü bir antioksidan olan, hücre yapısının bozulmasını engelleyen, cildi güzelleştiren E vitamini içerir. Birkaç yemek kaşığı fıstık ezmesinde 3 miligram E vitamini bulunmaktadır. Hatta bazı araştırmalar E vitamininin kalp rahatsızlığı ve Alzheimer gibi hastalık risklerini azalttığını göstermiştir.

Aynı zamanda 49 miligram civarında magnezyum, 210 miligram civarında potasyum ve birçok çeşit vitamin içermektedir. Tüm bunlar sağlıklı bir vücut bakımı için hayati rol oynar.  Harvard Nurses Health adlı araştırma grubuna göre haftada 5 ya da daha fazla yemek kaşığı fıstık ezmesi tüketmek diyabet hastalığını %21 oranında azaltmaktadır.

Yoğun miktarda kalori içermesine rağmen fıstık ezmesinde yüksek miktarda lif ve protein bulunur. Servis başına yaklaşık 8 gram protein ve 2 gram lif bulunmaktadır. Gün içinde ortalama 18 ile 23 gram arasında lif tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Lif sindirim sistemini düzenlediğinden dolayı beslenme düzeninde önemli rol oynamaktadır. Günlük tavsiye edilen lif miktarına ulaşmak sizi kalp rahatsızlıkları, kanser diyabet gibi hastalıklara karşı korur. Lif aynı zamanda tokluk hissi yarattığından ve atıştırma hissini frenlediğinden dolayı diyetlerde önemli rol oynar.

Protein oranı yüksek olduğu için fıstık ezmesi vücut geliştirme yapanlar ve kilo almak isteyenler için harika bir besindir.

Çoğumuzun bildiği gibi protein kas gelişimi ve onarımı için önemli bir kaynaktır. Kas geliştirmek isteyen her birey yüksek proteinli bir diyet uygulamaktadır.

Pury Nedir ve Ne İçerir ?( Pury)

Pury alt markası sağlıklı yaşamı önemseyen, kaliteli ve doğal gıda almanın öneminin farkında olan kitleye yöneliktir. Hayvansal hiçbir madde kullanılmadan tamamen doğal ve %100 yer fıstığından üretilen ürün yüksek protein oranı ile pazarda yerini almıştır.  Tuz ya da şeker kullanılmaksızın, yalnızca yer fıstığı ile üretilmiş Pury fıstık ezmesi 750 ve 400 gramlık cam kavanozlarda hava almadan paketlenerek tüketiciye sunulmaktadır.

 

Pury’ın 100 gramında;

  • 29,3 g Protein

  • 610/2400 Enerji (kcal/kj)

  • 6,1 Karbonhidrat

  • 55,9g Yağ

  • 8,5g Lif bulunmaktadır.